گل سرخارگل، که chicken purple نیز نامیده می شود، یکی از محبوب ترین گیاهان در سراسر جهان است. بومیان آمریکایی قرن ها پیش از آن برای درمان بیماری های مختلف استفاده کرده اند. امروزه این روش به عنوان یک درمان گیاهی بدون نسخه، برای سرماخوردگی یا آنفلوآنزا استفاده می شود. بعلاوه برای درمان درد، التهاب، میگرن و سایر مسائل مربوط به سلامتی نیز بکار می رود. این مقاله به بررسی مزایا، نحوه استفاده، عوارض جانبی و دوز مصرفی این گیاه می پردازد.

سرخارگÙ?

گل سرخارگل چیست؟

  • سرخارگل نام گروهی از گیاهان گلدار در خانواده daisy است.
  • آن‌ ها بومی آمریکای شمالی هستند که در چمن ‌زارها و زمین ‌های باز و جنگلی رشد می‌کنند.
  • روی هم رفته این گروه دارای 9 گونه است، اما تنها سه مورد از آن ها در مکمل ‌های گیاهی استفاده می ‌شوند.
  • هر دو قسمت فوقانی و ریشه گیاه در ساخت قرص ها، تنتور ها، عصاره ها و چای ها استفاده می شود.
  • گل سرخارگل دارای انواع مختلفی از ترکیبات فعال مانند کافئیک اسید، آلکامید، فنولیک اسید، رزمارینیک اسید، پلی اتیلن و … است.
  • علاوه بر این، مطالعات استفاده از این گیاه و ترکیبات آن را برای مواردی از جمله کاهش التهاب، بهبود ایمنی و کاهش سطح قند خون، مناسب دانسته اند.

خلاصه: گل سرخارگل یک گروه از گیاهان گلدار است که به عنوان یک گیاه دارویی رایج استفاده می شود. آن ها با بسیاری از مزایای بهداشتی از قبیل کاهش التهاب، بهبود ایمنی و کاهش سطح قند خون همراه هستند.

میزان آنتی اکسیدان بالا

گل سرخارگل دارای ترکیبات گیاهی است که به شکل آنتی اکسیدان عمل می کنند. آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که به حفاظت از سلول های بدن در برابر استرس اکسیداتیو کمک می کنند، وضعیتی که با بیماری های مزمن مانند دیابت، بیماری قلبی و غیره مرتبط است.
برخی از این آنتی اکسیدان ها عبارتند از: فلاونوئیدها، سیکوریک اسید و رزمارینیک اسید. به نظر می رسد میزان این آنتی اکسیدان ها در عصاره های میوه و گل های آن نسبت به سایر قسمت ها مانند برگ و ریشه بالاتر است. علاوه بر این، گل سرخارگل شامل ترکیباتی به نام آلکامید است که می تواند فعالیت آنتی اکسیدانی را افزایش دهد. آلکامید ها می توانند آنتی اکسیدان های فرسوده را تمدید کنند و به آنتی اکسیدان ها کمک کنند تا به مولکول هایی که مستعد ابتلا به استرس اکسیداتیو هستند، دست یابند.

خلاصه: گل سرخارگل با آنتی اکسیدان هایی مانند فلاونوئیدها، سیکوریک اسید و رزمارینیک اسید بارگذاری می شود که ممکن است به حفاظت از بدن در برابر استرس اکسیداتیو کمک کنند.

مزایای سلامتی سرخارگل (ثابت شده وعلمی)

.

ادامه متن را با کلیک بر روی لینک زیر بخوانید:

سرخارگل: خواص، مضرات و همه نکات مهم


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: سرخارگل ,آنتی ,اکسیدان ,استفاده ,گیاه ,اسید ,آنتی اکسیدان ,استرس اکسیداتیو ,فلاونوئیدها، سیکوریک ,سیکوریک اسید ,رزمارینیک اسید ,سرخارگل خواص،
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پرنده فناوری گردابی آرا سرویس مهدیه آمل ساکنان برج باران مشاوره کنکور ریاضی حفاظ شاخ گوزنی دنیای دانلود بازی و برنامه چاپ افست دی جی استور